fbpx
2992348,2990661,

Blog

#rekrutacja IT #zarządzanie #HR

Success Fee, IT Outsourcing, RPO? Jak wybrać najlepszą usługę agencji rekrutacji IT

Skorzystanie z pomocy agencji rekrutacji IT jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na pozyskanie topowych specjalistów IT. Jednak w gąszczu branżowych terminów, dopisków małym drukiem i haseł marketingowych łatwo się pogubić.

Paweł Bujak
2 stycznia 2024

Rekrutacja IT w kryzysie – co może zrobić Rekruter, żeby przetrwać sztorm? [RAPORT]

Nazywając rzeczy po imieniu, branża rekrutacji IT przechodzi głęboki kryzys. W naszym raporcie o stanie rynku IT widzimy ciągłe spadki, a sytuacja coraz mocniej dotyka nie tylko specjalistów IT, ale też rekruterów w agencjach rekrutacji IT i w wewnętrznych działach HR. Tu pojawiają się dwa pytania - co dalej, i co z tym zrobić?

Mateusz Smoczyński
4 października 2023

Rekrutacja IT – czy to dobry wybór dla Ciebie? (lista cech dobrego rekrutera)

Będąc w trakcie lub na finiszu szkoły czy studiów, pewnie zaczynasz zastanawiać się nad pierwszymi krokami w swojej karierze zawodowej. Ostatnie lata internet jest wręcz zalewany ofertami pracy w branży IT oraz rekrutacji, a wynagrodzenia plasują się dużo powyżej średniej krajowej. Powoli kształtuje Ci się w głowie myśl, że może czas wskoczyć do tej rakiety i ruszyć w wieloletnią przygodę w rekrutacji IT… Ale czy to na pewno jest dla ciebie?

Paweł Weiss
21 kwietnia 2023

Lista umiejętności, które pomogą Ci stać się skutecznym Rekruterem IT

Decyzja zapadła, stało się! Chcesz podjąć nowe wyzwanie i spróbować swoich sił w świecie rekrutacji IT. CV sprawdzone, wszystko pięknie zaktualizowane, doświadczenie dokładnie opisane, a szata graficzna unikatowa i przyjemna dla oka. Pewność siebie i optymizm wprowadzają Cię w stan ekscytacji na rozpoczęcie nowej przygody zawodowej! Nagle słyszysz cichy głos z tyłu głowy: “czy rekrutacja IT to aby na pewno ścieżka dla mnie?”, a Twój entuzjazm powoli przykrywa narastające zwątpienie…

Milena Rużała
15 lutego 2023

Aplikacje, wtyczki i tipy, czyli co ułatwi pracę w rekrutacji IT

Zastanawiasz się jak wygląda praca rekrutera? A może szukasz sposobów, które ułatwią Twoją pracę w rekrutacji IT na co dzień? Przedstawiamy kilka narzędzi usprawniających pracę przy procesie rekrutacyjnym, który w branży IT bywa skomplikowany.

Magda Daniell
5 grudnia 2022

Co robi rekruter IT? Czy to praca dla Ciebie?

Co tak naprawdę robi rekruter IT? Ile zarabia? Jak nim zostać? Są to pytania, które padają podczas spotkań z nami na targach kariery lub w trakcie rozmów rekrutacyjnych. W tym wpisie biorę na tapet zawód rekrutera IT i postaram się go przybliżyć osobom, które zastanawiają się nad wyborem tej ścieżki zawodowej.

Mateusz Smoczyński
19 czerwca 2022

Pokonaj zmorę odrzuconych ofert, czyli jak skutecznie rekrutować w IT

Typowa sytuacja: Twój kandydat – Krzysiek - doszedł już tak daleko w procesie selekcji. Spodobał się szefowi działu, świetnie zrobił zadanie rekrutacyjne, zespół go pokochał. Jest zgoda na zatrudnienie. Oferta wynagrodzenia w górnej granicy oczekiwań wskazanych przez Krzyśka. Product Owner już zaciera ręce, myśląc o postępach na projekcie, jakie zrobią z Krzyśkiem na pokładzie. Jest jeden problem – kandydat nie skacze z radości, kiedy składasz mu propozycję zatrudnienia. Jest wyważony, aż zbyt spokojny? Twierdzi, że potrzebuje czasu. Po tygodniu ciszy przesyła dość suchego maila, w którym uprzejmie dziękuję za ofertę, ALE…

Mateusz Smoczyński
9 maja 2022

Team sourcing, czyli siła zespołu w służbie rekrutacji IT

O co chodzi z team sourcingiem? Czy to dobre rozwiązanie dla Twojego zespołu rekrutacyjnego? Na co uważać? W serii wpisów poświęconych temu zagadnieniu opowiem Ci o naszej przygodzie z tym modelem i postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Mateusz Smoczyński
5 marca 2021

Jak budować dobre relacje z kandydatami w rekrutacji IT?

Zarówno w agencji rekrutacyjnej, jak i w wewnętrznym dziale HR, praca rekrutera polega na stałym kontakcie z kandydatami. Relacja rozpoczyna się zazwyczaj od pierwszej wiadomości na LinkedIn lub wymianie e-maili. Sam proces zatrudnienia jest zazwyczaj dość długi, dlatego budowanie relacji z kandydatem od samego początku jest kluczowe w skutecznej rekrutacji IT. W tym artykule przedstawię pięć obszarów, które według mnie mogą być pomocne w budowaniu wartościowych i trwałych więzi z kandydatami.

Weronika Wasąg
11 lutego 2021
More ...

Umów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem!

Szukasz skutecznej współpracy przy trudnym projekcie, a może nowych wyzwań w swojej karierze? Nasza agencja rekrutacyjna IT może być odpowiedzią, której potrzebujesz. Jeśli po prostu widzisz jakąś literówkę na naszej stronie, to też daj nam znać – porozmawiajmy!

Umawiam spotkanie

Nasza strona używa ciasteczek.

Ta strona używa ciasteczek. Używamy ich, aby zapewnić Ci najlepsze możliwe doświadczenie z naszą stroną.
Akceptuj pliki Cookies.