fbpx
2414705,2284700,

Blog

#rekrutacja IT #zarządzanie #HR

Aplikacje, wtyczki i tipy, czyli co ułatwi pracę w rekrutacji IT

Zastanawiasz się jak wygląda praca rekrutera? A może szukasz sposobów, które ułatwią Twoją pracę w rekrutacji IT na co dzień? Przedstawiamy kilka narzędzi usprawniających pracę przy procesie rekrutacyjnym, który w branży IT bywa skomplikowany.

Magda Daniell
5 grudnia 2022

Co robi rekruter IT? Czy to praca dla Ciebie?

Co tak naprawdę robi rekruter IT? Ile zarabia? Jak nim zostać? Są to pytania, które padają podczas spotkań z nami na targach kariery lub w trakcie rozmów rekrutacyjnych. W tym wpisie biorę na tapet zawód rekrutera IT i postaram się go przybliżyć osobom, które zastanawiają się nad wyborem tej ścieżki zawodowej.

Mateusz Smoczyński
19 czerwca 2022

Pokonaj zmorę odrzuconych ofert, czyli jak skutecznie rekrutować w IT

Typowa sytuacja: Twój kandydat – Krzysiek - doszedł już tak daleko w procesie selekcji. Spodobał się szefowi działu, świetnie zrobił zadanie rekrutacyjne, zespół go pokochał. Jest zgoda na zatrudnienie. Oferta wynagrodzenia w górnej granicy oczekiwań wskazanych przez Krzyśka. Product Owner już zaciera ręce, myśląc o postępach na projekcie, jakie zrobią z Krzyśkiem na pokładzie. Jest jeden problem – kandydat nie skacze z radości, kiedy składasz mu propozycję zatrudnienia. Jest wyważony, aż zbyt spokojny? Twierdzi, że potrzebuje czasu. Po tygodniu ciszy przesyła dość suchego maila, w którym uprzejmie dziękuję za ofertę, ALE…

Mateusz Smoczyński
9 maja 2022

Team sourcing, czyli siła zespołu w służbie rekrutacji IT

O co chodzi z team sourcingiem? Czy to dobre rozwiązanie dla Twojego zespołu rekrutacyjnego? Na co uważać? W serii wpisów poświęconych temu zagadnieniu opowiem Ci o naszej przygodzie z tym modelem i postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Mateusz Smoczyński
5 marca 2021

Jak budować dobre relacje z kandydatami w rekrutacji IT?

Zarówno w agencji rekrutacyjnej, jak i w wewnętrznym dziale HR, praca rekrutera polega na stałym kontakcie z kandydatami. Relacja rozpoczyna się zazwyczaj od pierwszej wiadomości na LinkedIn lub wymianie e-maili. Sam proces zatrudnienia jest zazwyczaj dość długi, dlatego budowanie relacji z kandydatem od samego początku jest kluczowe w skutecznej rekrutacji IT. W tym artykule przedstawię pięć obszarów, które według mnie mogą być pomocne w budowaniu wartościowych i trwałych więzi z kandydatami.

Weronika Wasąg
11 lutego 2021

Jak poradzić sobie z brakiem wiedzy o IT w rekrutacji IT?

Czy myślisz o rozpoczęciu kariery w rekrutacji IT lub stawiasz właśnie swoje pierwsze kroki w projektach z tej branży? Jeśli tak, to początki mogą być trudne, dlatego postanowiłam podpowiedzieć Ci co możesz zrobić, aby poczuć się pewniej w rozmowach z kandydatami IT.

Katarzyna Sobestjańska
7 stycznia 2021

5 definicji przydatnych dla początkującego rekrutera IT

Czy zdarzyła Ci się sytuacja, gdzie po zapoznaniu się z opisem stanowiska IT, wciąż nie do końca jest dla Ciebie jasne, czym poszukiwana osoba będzie się zajmować? Faktem jest, że wchodząc w świat IT jako początkujący rekruter, spotkasz się z przytłaczającą ilością nowych pojęć, których nazwy niekoniecznie mówią same za siebie, a przeważające w sieci, mocno techniczne wyjaśnienia również nie pomagają w ich zrozumieniu...

Piotr Kamiński
6 listopada 2020

5 błędów przy wdrażaniu pracy zdalnej

W biznesie jak w życiu nie ma jedynej słusznej drogi, a każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, a dodatkowo źle wdrożone, może wyrządzić krzywdę Twojej organizacji. Oto lista 5 błędów, których warto unikać projektując pracę zdalną w Twojej firmie.

Mateusz Smoczyński
7 września 2020

Czego możemy się nauczyć z kryzysu z 2008 roku?

Poznaj historię rekrutera IT z czasów kryzysu w 2008 roku. Czy lekcje z tamtych zdarzeń, pozwolą nam lepiej sobie poradzić z kryzysem 2020?

Mateusz Smoczyński
7 sierpnia 2020
More ...

Umów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem!

Szukasz skutecznej współpracy przy trudnym projekcie, a może nowych wyzwań w swojej karierze? Nasza agencja rekrutacyjna IT może być odpowiedzią, której potrzebujesz. Jeśli po prostu widzisz jakąś literówkę na naszej stronie, to też daj nam znać – porozmawiajmy!

Umawiam spotkanie

Nasza strona używa ciasteczek.

Ta strona używa ciasteczek. Używamy ich, aby zapewnić Ci najlepsze możliwe doświadczenie z naszą stroną.
Akceptuj pliki Cookies.