fbpx
3265850,3265563,

Blog

#rekrutacja IT #zarządzanie #HR

Jakie konto na LinkedIn wybrać? RPS, LinkedIn Lite, a może Sales Navigator?

W dzisiejszym dynamicznym świecie rekrutacji, zdobycie najlepszego talentu wymaga narzędzi, które nie tylko ułatwią proces, ale także przyniosą optymalne wyniki. Dla właścicieli agencji rekrutacyjnych oraz indywidualnych rekruterów stojących przed wyborem platformy rekrutacyjnej, decyzja może być trudnym wyborem.

Piotr Kamiński
21 lutego 2024

Jak wybrać najlepszą agencję rekrutacyjną IT dla Twojej firmy?

Szukając najlepszej agencji rekrutacyjnej IT dla swojej firmy natkniesz się na dziesiątki firm na pierwszych stronach wyszukiwania Google oferujących usługi rekrutacji IT. Na pierwszy rzut oka większość oferuje “najlepszych kandydatów” i “wysoką jakość”, oraz szybki czas realizacji. Jak odróżnić tych, którzy mówią od tych, którzy robią?

Mateusz Smoczyński
20 lutego 2024

Success Fee, IT Outsourcing, RPO? Jak wybrać najlepszą usługę agencji rekrutacji IT

Skorzystanie z pomocy agencji rekrutacji IT jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na pozyskanie topowych specjalistów IT. Jednak w gąszczu branżowych terminów, dopisków małym drukiem i haseł marketingowych łatwo się pogubić.

Paweł Bujak
2 stycznia 2024

Rekrutacja IT w kryzysie – co może zrobić Rekruter, żeby przetrwać sztorm? [RAPORT]

Nazywając rzeczy po imieniu, branża rekrutacji IT przechodzi głęboki kryzys. W naszym raporcie o stanie rynku IT widzimy ciągłe spadki, a sytuacja coraz mocniej dotyka nie tylko specjalistów IT, ale też rekruterów w agencjach rekrutacji IT i w wewnętrznych działach HR. Tu pojawiają się dwa pytania - co dalej, i co z tym zrobić?

Mateusz Smoczyński
4 października 2023

Rekrutacja IT – czy to dobry wybór dla Ciebie? (lista cech dobrego rekrutera)

Będąc w trakcie lub na finiszu szkoły czy studiów, pewnie zaczynasz zastanawiać się nad pierwszymi krokami w swojej karierze zawodowej. Ostatnie lata internet jest wręcz zalewany ofertami pracy w branży IT oraz rekrutacji, a wynagrodzenia plasują się dużo powyżej średniej krajowej. Powoli kształtuje Ci się w głowie myśl, że może czas wskoczyć do tej rakiety i ruszyć w wieloletnią przygodę w rekrutacji IT… Ale czy to na pewno jest dla ciebie?

Paweł Weiss
21 kwietnia 2023

Lista umiejętności, które pomogą Ci stać się skutecznym Rekruterem IT

Decyzja zapadła, stało się! Chcesz podjąć nowe wyzwanie i spróbować swoich sił w świecie rekrutacji IT. CV sprawdzone, wszystko pięknie zaktualizowane, doświadczenie dokładnie opisane, a szata graficzna unikatowa i przyjemna dla oka. Pewność siebie i optymizm wprowadzają Cię w stan ekscytacji na rozpoczęcie nowej przygody zawodowej! Nagle słyszysz cichy głos z tyłu głowy: “czy rekrutacja IT to aby na pewno ścieżka dla mnie?”, a Twój entuzjazm powoli przykrywa narastające zwątpienie…

Milena Rużała
15 lutego 2023

Aplikacje, wtyczki i tipy, czyli co ułatwi pracę w rekrutacji IT

Zastanawiasz się jak wygląda praca rekrutera? A może szukasz sposobów, które ułatwią Twoją pracę w rekrutacji IT na co dzień? Przedstawiamy kilka narzędzi usprawniających pracę przy procesie rekrutacyjnym, który w branży IT bywa skomplikowany.

Magda Daniell
5 grudnia 2022

Co robi rekruter IT? Czy to praca dla Ciebie?

Co tak naprawdę robi rekruter IT? Ile zarabia? Jak nim zostać? Są to pytania, które padają podczas spotkań z nami na targach kariery lub w trakcie rozmów rekrutacyjnych. W tym wpisie biorę na tapet zawód rekrutera IT i postaram się go przybliżyć osobom, które zastanawiają się nad wyborem tej ścieżki zawodowej.

Mateusz Smoczyński
19 czerwca 2022

Pokonaj zmorę odrzuconych ofert, czyli jak skutecznie rekrutować w IT

Typowa sytuacja: Twój kandydat – Krzysiek - doszedł już tak daleko w procesie selekcji. Spodobał się szefowi działu, świetnie zrobił zadanie rekrutacyjne, zespół go pokochał. Jest zgoda na zatrudnienie. Oferta wynagrodzenia w górnej granicy oczekiwań wskazanych przez Krzyśka. Product Owner już zaciera ręce, myśląc o postępach na projekcie, jakie zrobią z Krzyśkiem na pokładzie. Jest jeden problem – kandydat nie skacze z radości, kiedy składasz mu propozycję zatrudnienia. Jest wyważony, aż zbyt spokojny? Twierdzi, że potrzebuje czasu. Po tygodniu ciszy przesyła dość suchego maila, w którym uprzejmie dziękuję za ofertę, ALE…

Mateusz Smoczyński
9 maja 2022
More ...

Umów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem!

Szukasz skutecznej współpracy przy trudnym projekcie, a może nowych wyzwań w swojej karierze? Nasza agencja rekrutacyjna IT może być odpowiedzią, której potrzebujesz. Jeśli po prostu widzisz jakąś literówkę na naszej stronie, to też daj nam znać – porozmawiajmy!

Umawiam spotkanie